Zajímá vás, jak to vypadá, když za volant čtyřkolky Ferrari FF usedne bývalý mistr světa v rally Markku Alen?

Odpověď na tuto otázku přišla přímo z Maranella. Server Ferrari.com zorganizoval a na kameru zachytil celodenní akci s bývalým šampionem v rally z roku 1978. Akce proběhla na úseku Arjeplog track v severním Švédsku 100 km jižně od severního pólu. Zasněžený a zamrzlý povrch představoval tu pravou výzvu pro zatím poslední model Ferrari, disponující dvanáctiválcem a unikátním pohonem všech kol 4RM.

Při teplotách od -15°C do -30°C prověřila finská legenda schopnosti a možnosti vozu, který v loňském roce sklidil obrovský ohlas u novinářů i veřejnosti. 14 km sněhem pokrytého lesního úseku prokázalo nesporné kvality Ferrari FF. Díky perfektně nastavenému podvozku a ideální distribuci váhy potvrdil vůz z Maranella, že je schopen pobavit také světového šampiona v rally.

Naše redakce loni věnovala modelu FF jeden díl seriálu o Ferrari (článek ZDE). Především v souvislosti s nově vypsanou třídou vozů GT jsme si dovolili malé designérské cvičení. Jak by Ferrari FF mohlo vypadat v úpravě pro rally sport, ukazuje titulní foto článku.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře