40. ročník Rallye Český Krumlov, který odstartuje již tento pátek, skýtá v pohledu Peugeot Delimax Total Teamu několik zásadních změn oproti loňské účasti na tomto závodě.

Loni se Peugeot Delimax Total Team zúčastnil Rallye Český Krumlov s jiným navigátorem, mírně jiným rallyovým speciálem i s jiným týmem připravujícím vůz. Letos je vše jinak. Letošní mistrovství jede Pavel Valoušek s navigátorem Lukášem Kostkou, s vozem Peugeot 207 S2000 v modernizované rozšířené verzi a s maďarským týmem Tagai Racing Technology, který nahrazuje belgickou stáj Kronos Racing a který se osvědčil už na Valašské rallye. Změny připravili také samotní organizátoři celého podniku, kteří v rámci Rallye Český Krumlov pořádají 1.ročník „Rally ČK electric and new energies", na které společnost Peugeot představí elektromobil Peugeot iOn a hybrid Peugeot 3008 Hybrid 4.

Základní prvek Peugeot Delimax Total Teamu – pilot Pavel Valoušek – se ovšem na Rallye Český Krumlov představí stejně jako loni a opět bude bojovat o místo na stupních vítězů.

„Jsme rádi, že se po přestávce v českých soutěžích opět můžeme představit našim domácím fanouškům. Bereme účast opravdu vážně a pokusíme se vybojovat v mimořádně těžké konkurenci co nejlepší výsledek. Rallye Šumava jsme museli vynechat, Rallye Český Krumlov, jednu z nejkrásnějších rallye vůbec, si ale nemůžeme nechat ujít," prohlásil Pavel Valoušek.

Pavel Valoušek  test 2012

Automobilka Peugeot se kromě závodního speciálu Peugeot 207 S 2000, který do Krumlova přivezl tým Tagai Racing Technology, bude prezentovat také elektromobilem Peugeot iOn a hybridem Peugeot 3008 Hybrid4. Tyto dvě ukázky vozů značky Peugeot s alternativním pohonem budou po oba dny rallye k dispozici návštěvníkům pro testovací jízdy – v blízkosti pavilonu Z na českobudějovickém výstavišti.

Sdílet

O autorovi

Komentáře