Korsická rally představuje jeden z vrcholů letošního IRC a zřejmě nejnáročnější rally IRC vůbec. Tým ŠKODA Motorsport bude reprezentovat posádka Kopecký / Dresler.

› Za tým ŠKODA Motorsport startují Kopecký s Dreslerem
› Rally Korsika patří k nejnáročnějším soutěžím letošního IRC vůbec
› 318 km soutěžních kilometrů, 756 km přejezdů, 14 rychlostních zkoušek
› Na startu celkem sedm vozů Fabia Super 2000
› LIVE přenosy na TV Eurosport

Celkem 318 soutěžních kilometrů, 756 kilometrů přejezdů, 14 rychlostních zkoušek a čtyři odlišné servisní zóny – Rally Korsika bude rozsetá doslova po celém ostrově. To představuje velkou výzvu pro jezdce a celý tým a především z hlediska logistiky velký nápor na všechny zúčastněné.

Jan Kopecký přistupuje ke startu čtvrtého podniku IRC s respektem: „Jedná se o maximálně náročnou soutěž, která donutí každého sáhnout si opravdu na dno sil. Čeká nás konkurence celé řady špičkových pilotů, na taktizování nebude prostor ani čas. Jsme však jako vždy připraveni bojovat o přední příčky."

Hvězdná startovní listina

Vedle Kopeckého je na startu dalších šest vozů ŠKODA Fabia Super 2000. Úřadující šampion IRC Andreas Mikkelsen z týmu ŠKODA UK Motorsport s tovární Fabií Super 2000, Sepp Wiegand z týmu ŠKODA AUTO Deutschland, či Hermann Gassner z týmu Red Bull. Zajímavostí pro celé startovní pole bude možnost poměřit síly s vítězem premiérového ročníku IRC 2006 Giandomenicem Bassem, který vyhrál též nedávnou Rally 1000 Miglia a Dani Sordem, pravidelným účastníkem mistrovství světa.

Návrat ke klasice a přenosy v TV

Letošní Korsická rally kopíruje profil klasických soutěží z 80. a 90. let, kdy se místní soutěž jezdila ještě jako součást mistrovství světa. Přitažlivost korsické soutěže zvýší letos premiérový přímý přenos televizní stanice Eurosport z celkem čtyř rychlostních zkoušek (RZ 5/8 v pátek a RZ 10/14 v sobotu).

Sdílet

O autorovi

Komentáře