Hyundai Motorsport finišuje přípravy na svůj vstup do světového šampionátu v rally s vozem Hyundai i20 WRC.

V průběhu října Hyundai Motorsport absolvoval celkem patnáct testovacích dní modelu i20 WRC, celkem jezdci najezdili více než 1000 ostrých kilometrů na asfaltu i na šotolině.

Vše odstartoval čtyřdenní šotolinový test na jihu Španělska, kde se v teplém počasí za volantem modelu i20 WRC střídali Juho Hänninen a Chris Atkinson.

"Pokračovali jsme v dalším vývoji, po předchozích testech v Portugalsku a na Sardinii. Cílem bylo získat data pro různé povrchy, navíc se ve voze objevily i zcela nové komponenty," přiznává šéf týmu Nandan.

Hyundai i20 WRC

Hyundai Motorsport se následně zastavil v Katalánsku, kde pokračoval v dalších testech na šotolině, které trvaly pět dní. Dalším cílem byl německý region Baumholder, kde se jezdí Rallye Deutschland. Zde už jezdci (také Bryan Bouffier) zkoušeli vůz na asfaltu.

"První polovina měsíce byla ve znamení šotoliny, ale poté jsme zamířili do Německa. Také zde jsme osadili vůz novými podvozkovými komponenty. Na asfaltu jsme totiž od srpna nejezdili," doplnil Nandan.

V posledním říjnovém týdnu se tým vrátil do Katalánska, na tratě Rally de Espana.

"Testy na stejných úsecích, které se jedou na rally, mají tu nejlepší vypovídající schopnost. Můžeme se tak lépe připravit na novou sezonu," uzavírá Nandan.

Hyundai i20 WRC

V nejbližší době Hyundai Motorsport odstartuje proces homologace modelu i20 WRC.

Sdílet

O autorovi

Komentáře