Po loňském nultém ročníku na rakouském okruhu Salzburgring se ve dnech 11. – 12. července koná premiérové Setkání rally legend skupiny B. Pořadatelé akci přesunuli do malebného městečka Saalfelden v podhůří Rakouských Alp. Uzávěrka startovní listiny je v polovině června, ale už s předstihem hlásí pořadatelé účast celé řady atraktivních osobností a vozů.

Gr.B Rallyelegenden – Základní info (pdf)
Gr.B Rallyelegenden – Přihláška / Entry form (pdf)

Termín: 11. – 12. července 2014
Délka: cca. 260 km
Délka neměřených „Show Sections“: cca. 90 km
Povrch: 99% asfalt

Marc Duez další hvězdou na startu

Trojnásobný belgický rally šampion, známý také z vytrvalostního maratonu 24 hodin Le Mans, usedne v Saalfeldenu do Opelu Kadett GT / E Gr.4 z Autohaus Maurer.

Marc Duez patří mezi absolutní evropskou špičku. Pravidelně se účastní belgického závodu historiků Boucles de Spa Legend, který v minulosti již dvakrát vyhrál. Letos startoval s „béčkovým“ MG Metro 6R4. Duez je vyhlášeným propagátorem vozů kategorie GT. V lednu se postavil na start slavného Rallye Monte Carlo s Porsche 996 GT3 a postaral se tak o návrat slavné značky do WRC. Mezi nejlepší Duezovy výsledky v MS patří čtvrté místo na Portugalské rally 1989 a páté z Tour de Corse rally 1991.

Röhrl, Grundel a další

Už loni se na Salzburgringu objevil dvojnásobný mistr světa Walter Röhrl a také letos bude bezesporu patřit k ozdobám rakouských Legend. Usedne za volant Porsche 911 RSR, se kterým v roce 2009 vyhrál Rallye Costa Brava Historic.

Další významnou osobností historie rallyesportu bude Švéd Kalle Grundel. Bývalý tovární jezdec VW, Peugeotu a Fordu se může pochlubit zejména třetí příčkou ze Švédské rally 1986 při premiéře Fordu RS 200 skupiny B. V Saalfeldenu se představí s originálním Peugeotem 205 T16 sk. B, se kterým v roce 1985 získal německý titul.

Známým jménem je i Aaron Burkart, který má na kontě titul juniorského mistra světa. Německý jezdec však zřejmě zůstane ve stínu svého vozu. Modré tovární Subaru Impreza WRC97 pamatuje nejlepší časy legendárního Colina McRae.

Setkání generací

Setkání rally legend sk. B má podtitulek 40 let rallysportu. Na trati se sejde široká škála soutěžních vozů od sedmdesátých let až po dnešek. Vedle historických soutěžních vozů se fanoušci mohou těšit i na současné speciály kategorie Super 2000.

Velkou atrakcí bude start Rubena Zeltnera se svým zebrovaným černobílým Porsche 911 GT3, se kterým letos kraluje německému šampionátu. Proslulý rakouský sběratel soutěžních vozů značky Peugeot Erich Müller přiveze Peugeot 206 WRC po Grönholmovi a exotický prototyp Peugeotu 405 T16, se kterým Ari Vatanen vyhrál Dakar 1989.

Další technickou lahůdkou bude Audi Quattro Sport S1 E2, se kterým obsadil Röhrl bronzovou příčku na Rallye Monte Carlo 1986. Do Rakouska bude přivezeno přímo z muzea Audi Tradition.

Hojná česká účast

Saalfelden am Steinernen Meer se nachází zhruba 70 km na jihozápad od Salzburgu. Pořadatelé připravili 260 km dlouhou trať, přičemž 90 km povede po uzavřených úsecích (téměř výhradně s asfaltovým povrchem). Diváckým tahákem bude městské vložka v sobotu večer. I když se nebude měřit čas, ze zkušenosti z podobných akcí je zřejmé, že o atraktivní průjezdy nebude nouze. Zvláště, když nebude chybět ani populární Paolo Diana se svým upraveným Fiatem 131 Abarth. V jednání je také bohatá účast českých jezdců především s historickými škodovkami. Zdá se, že jedinou vadou na kráse Setkání rally legend sk. B je termínová kolize s Rally Bohemia..

Sdílet

O autorovi

Komentáře