Starobylé toskánské město Arezzo hostilo 12. března 2016 první závod italského Mistrovství historických automobilů v rally. Po pátečních technických přejímkách vyrazilo v sobotu vstříc osmi rychlostním zkouškám celkem 62 posádek.

Se všemi nástrahami tratě si nejlépe (a taky trochu nečekaně) poradila sicilská posádka Domenico „Mimmo“ Guagliardo a Francesco Granata s Porsche 911 RSR. I přesto, že soutěž zanechala na jejich „poršáku“ nějaký ten šrám, měla v cíli na druhého náskok skoro patnácti vteřin.

Tím druhým byl sanmarinský „divoch“ Denis Colombini (pravidelný účastník Rallylegend). Závod absolvoval s novotou vonícím BMW M3 ve skupině A. U „bavoráku“ se bohužel v průběhu závodu objevily problémy s řazením třetího rychlostního stupně a tak bylo druhé místo maximem možného.

Třetí „flek“ patřil jednomu z favoritů – Luigimu Battistollimu – známému spíše pod přezdívkou „Lucky“. Ten měl k dispozici legendární Lancii Deltu Integrale 16V a také legendární spolujezdkyni Fabrizii Ponsovou. Po loňské havárii však ještě není zcela fit a jeho výkon byl trochu za očekáváním. I přesto ukázal, že ze své bojovnosti nic neztratil a třetí příčku „urval“ nejlepším časem na poslední „erzetě“.

V lepší umístění jistě věřil loňský pravidelný účastník ME historických automobilů Massimo „Pedro“ Pedretti. „Noty“ mu četl opět jeho dvorní spolujezdec Emanuele Baldaccini. „Pedro“ vsadil také na Lancii Deltu Integrale 16V. Před soutěží samotnou ale „natestoval“ pouze pár kilometrů. Na první (uklouzané) rychlostní zkoušce tak měl několik krizí a zbytek rally se v jeho podání nesl spíše ve znamení hledání zpětné důvěry v auto a pneumatiky. To nestačilo v lepší než páté místo s více než minutovou ztrátou na prvního.

V dámském poháru zvítězila švýcarka Chantal Galli se spolujezdkyní Donatellou Statuto.

Další soutěží italského „mistráku historiků“ bude 10. dubna 2016 Rally di Sanremo Storico.


Oficiální výsledky – Historic rally delle Vallate Aretine 2016

1.  Guagliardo – Granata / Porsche 911 RSR / 1:20’51.3
2.  Colombini D. – Ferrara / BMW M3 / 1:21’05.3
3. „Lucky“ – Pons / Lancia Delta Int.16V / 1:21’30.7
4.  Montini – Belfiore / Porsche 911 RSR / 1:21’32.6
5. „Pedro“ – Baldaccini / Lancia Delta Int.16V / 1:21’57.3


Oficiální web soutěže

Sdílet

O autorovi

Fotograf, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Rally pro mě není pouze o honbě posádek za vteřinami a ostrých fotografiích, ale také o poznávání nových míst, lidí a sbírání zážitků.

Komentáře