Festival v Goodwoodu si pochopitelně nemůžou nechat ujít francouzské značky. Na vlně úspěchu přijede značka Peugeot, která si užívá výsledek z Pikes Peak. Zajímavé ohlédnutí do historie připravil Renault. Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team doplní trio Francouzských automobilek.

Citroën

Svého chlebodárcepřijede do Goodwoodu podpořit Mikko Hirvonen. Aktuálně pátý jezdec průběžného hodnocení MS usedne do speciálu DS3 WRC v barvách Total Abu Dhabi World Rally Teamu. Mikko absolvuje kromě autogramiády také průjezdy obou hlavních atrakcí – závodu do vrchu a šotolinové RZ.

Citroën představí také kompletní modelovou řadu a několik novinek. Z pohledu sportovně založeného fandy je bezesporu nejzajímavější koncept DS3 Cabrio Racing. Vytuněný kabriolet disponuje motorem o objemu 1.6l a výkonu 202 koní, zesílenými brzdami a karbonovým kitem.

Peugeot

Peugeot, posílen triumfem Sebastiena Loeba na letošním ročníku, staví na silném základu jménem Pikes Peak. Diváci na vlastní oči spatří rekordmana z Colorada Peugeot 208 T16 PP, vůz přezdívaný „King of Pikes Peak“. Kromě tohoto modelu budou k vidění další dva speciály 205 T16 PP a 405 T16 PP. Nedávné úspěchy v mistrovství světa v rallye připomene model Peugeot 206 WRC.

Renault

Značka Renault připravila program čerpající ze své 115 leté historie motorsportu. Sedmdesátá a osmdesátá léta reprezentují legendární speciály z Formule 1 a Le Mans – Renault RS01 F1(1978), Alpine A442B Le Mans (1978), Renault RE40 F1(1983), aj.

 Rallysport našel zastoupení v podobě Renault R5 Maxi Turbo (1984), který francouzská automobilka postavila proti svému hlavnímu rivalovi Lancii Startos. Unikátem na festivalu je Alpine A310 Groupe B (1977), který i přes svůj jepičí život získal v roce 1977 francouzský titul.

Další raritou je model Etoile Filante (1956), se kterým Renault usiloval o dosažení rychlostního rekordu na solné poušti v Utahu. Vůz byl v polovině devadesátých let kompletně zrenovován a nyní může opět předvést svou sílu.

Pohledem do blízké budoucnosti má být koncept Twin’Run, který v Goodwoodu slaví světovou premiéru. Koncepčně odkazuje na slavné modely R5 Turbo a Clio V6, se kterými má společná uprostřed uložený šestiválec o výkonu 320 koní!

pokračování

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře