Jan Kopecký a jeho spolujezdec Pavel Dresler chtějí popáté vyhrát tradiční podnik českého mistrovství v rally (MČR). Po čtyřech vítězstvích v dosavadních čtyřech podnicích sezóny jede tato posádka značky ŠKODA na 46. Barum Czech Rally Zlín jako přední favorit. Mezinárodní konkurence na asfaltu na Moravě je ale silná – Barum rally je letos rovněž součástí FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC).

„Na rally ve Zlíně se extrémně těším, protože je to mezi evropskými rally na asfaltu už klasický podnik. Sezóna pro nás zatím probíhala velkolepě a bylo by fenomenální získat na Barum rally páté vítězství v sezóně po sobě,“ řekl Jan Kopecký, který minulý týden při svém startu na mistrovství světa na Německé rally obsadil druhé místo v klasifikaci WRC 2.

„Vůz FABIA R5 byla letos vždy rychlá a spolehlivá. Nevidím žádný důvod, proč bychom ve Zlíně neměli být opět silní. Rád bych zopakoval své loňské vítězství. Kromě toho chceme samozřejmě s Pavlem nabídnout fanouškům dobrou show.“

Pokud by Kopecký vyhrál, byl by to již pátý úspěch 34letého jezdce na Barum rally.

2016_Skoda Fabia R5_Red Barum rally livery 02Barum Czech Rally Zlín má letos na programu 15 rychlostních zkoušek v celkové délce 229,94 km. Vrchol čeká na jezdce i fanoušky hned na úvod v pátek večer, kdy se pojede městská rychlostní zkouška. Tisíce fanoušků budou mít příležitost poprvé vidět posádku Kopecký/Dresler s vozem FABIA R5 v netradičním červeno-černém designu.

Celkem bude na rally kolem města Zlína na startu jedenáct vozů ŠKODA FABIA R5, mezi nimi i speciál s posádkou Fabian Kreim / Frank Christian, která nyní vede celkovou klasifikaci německého mistrovství v rally (DRM). Německá dvojice se zúčastní rally s podporou týmu ŠKODA Motorsport. Kreim v této sezóně již hostoval na MČR na minulé Rally Bohemia. Naposledy startoval tento měsíc jak na podniku mistrovství světa v rally (WRC 2) v Německu, tak na FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC), kde je Kreim momentálně na celkovém druhém místě.

Zdroj: Škoda Auto

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře