Denis Giraudet, spolujezdec Jevgeny Novikova, se zotavuje po operaci zad. Bližší informace zjišťoval náš zahraniční spolupracovník Martin Holmes.

Denis Giraudet nejdříve v Monte Carlu

Francouzský spolujezdec Denis Giraudet podstoupí během dvou týdnů ještě další operaci zad. Jednu absolvoval v týdnu po Finské rally. Zranění si přivodil na známém maxiskoku na testu Urria.

"Očekávám, že budu stoprocentně fit nejdříve na Monte Carlo 2013. Chirurgové svým zákrokem spojují tři obratle nějak dohromady a podle jejich slov budou záda pevnější než dříve," říká Giraudet.

"Zranění se pomyslně aktivovalo až po následném výletu z trati, když se fiesta dostala na střechu. Od té doby do cíle to byl doslova boj o přežití," zpětně přiznal Giraudet, jenž v rozhovoru s novináři úsměvně označil Jevgeny Novikova jako nejrychlejšího jezdce "sanitky" na světě…

Denis Giraudet není jediným, který se nyní zotavuje ze zranění zad. Obdobně dopadl na závodech cross-country v Rusku Finský jezdec Toni Gardemeister.


Denis Giraudet podstoupil operaci zad

56letý spolujezdec utrpěl zranění zad při tvrdém dopadu na největším ze skoků testu Urria při Neste Oil Rally Finland 2012. Jak později Giraudet přiznal, stála za vysokou nájezdovou rychlostí chyba v rozpise. Tvrdé přistání dokladuje i video na YouTube. Dodejme jen, že v následujícím testu posádka ukončila svou divokou jízdu definitivně havárií.

Giraudet byl poté převezen do nemocnice, kde se podrobil důkladnému vyšetření. To prokázalo poškození páteře. Ve středu Denis Giraudet podstoupil náročnou tříhodinovou operaci. Lékařům se v jejím průběhu podařilo spojit dva poškozené obratle. Až po skončení potvrdili lékaři fakt, že Giraudetovo zranění se ukázalo jako velmi vážné. Přestože tým odborníků hodnotí zákrok jako úspěšný, je předčasné odhadovat další průběh rekonvalescence.

Je až s podivem, s jakou výdrží zvládl zkušený matador bolest ze svého zranění. A co víc. Ostřílený mazák se nechal slyšet, že nechce chybět v týmu při nadcházející Rallye Deutschland. Nezlomný Denis by se rád objevil v Německu jako špion Novikova.

Uvolněné místo zaujme v Německu další Francouz, 36letý Nicolas Klinger, který se stal spolu s Nicolasem Vouillozem šampionem IRC 2008.

Havarovaný Ford Fiesta WRC Evgeniy Novikova

Sdílet

O autorovi

Komentáře