Také při druhém podniku CITROËN RACING TROPHY CZ 2013 – Rallye Český Krumlov posádka Egon Smékal – Monika Hýbnerová obsadila druhou příčku ve třídě 5, čímž dosáhla na hodnotnou finanční prémii 2500 euro.

Zlínská dvojice Egon Smékal – Monika Hýbnerová vyrazila na trať českokrumlovské soutěže v poli účastníků Evropského poháru, z čehož částečně v první sekci profitovala suššími tratěmi. Stejně jako v Klatovech nechyběla mezi nejrychlejšími dvoukolkami a to i přesto, že se musela v RZ 4 potýkat s nepříjemnou situací.
„Do závodu jsme šli na suchém nastavení, s řezaným slickem, ale RZ4 už byla hodně mokrá a jízda byla velmi náročná. Hodně jsme ztratili, navíc na konci vložky před Sv. Jánem, v rychlosti kolem 150 km/h, jsme trefili srnu. Naštěstí to odnesl jen rozbitý nárazník a po závodě jsme objevili drobnou trhlinu v intercooleru,"
přiznal Egon Smékal. „Mechanici v servisu odvedli parádní výkon, když jsme nejen předělávali nastavení na vodu, ale také se opravovaly následky srážky se srnou, když ruku k dílu přiložili i mechanici Gekonu Racing," doplnil.

V nočních průjezdech, za trvalého deště byl zlínský jezdec k nezastavení. Zajel dva nejrychlejší časy (v RZ7 dostal přidělen čas Jana Černého) a upevnil si třetí příčku mezi dvoukolkami, ve třídě 5 figuroval na druhé pozici.
„Předělali jsme podvozek a díky tomu bylo nastavení na vodu skvělé. Opravdu jsme jeli rychle, proto mě mrzelo, že jsme na Sv. Jánu dojeli před cílem k rozbořenému retardéru od ruského jezdce a zůstali tam čtyři minuty stát. Mohli jsme na tom být v polovině soutěže ještě lépe,"
uvedl zlínský jezdec.

Ve stejném duchu chtěla zlínská dvojice pokračovat i v sobotu, ale tratě začaly pomalu osychat a jejich Citroënu DS3 R3T začal dýchat na záda Emil Triner. Duel o třetí příčku mezi dvoukolkami vyvrcholil až v samotném závěru, při dvou průjezdech RZ Lipno. Nakonec byli Smékal s Hýbnerovou v cíli o 1,6 vteřiny rychlejší.
„Emil na Malontech zaútočil a dostal se před nás, ale po prvním průjezdu Lipna se pořadí zase měnilo a do cíle jsme už minimální náskok uhájili. S krumlovským výsledkem jsem tudíž maximálně spokojen,"
radoval se Egon Smékal.

Egon Smékal - Monika Hýbnerová  Krumlov 2013

Druhý vůz Citroën DS3 R3T představili v Českém Krumlově Petr Chodura s Karlem Žáčkem. Premiéra v novém voze a zrádné podmínky se promítly od úvodních časů, ale valašský tandem postupně zrychloval. Ve dvoukolkách se posouval vzhůru výsledkovou listinou, ve třídě 5 skončil na osmém místě.

„Auto ukázalo, že je schopné předčit naše očekávání a i přes nepřízeň počasí se krumlovská soutěž pro nás stala možností získávat každým ostrým kilometrem cenné zkušenosti. I když se na první pohled zdá, že naše časy byly nevalné a nemáme se čím chlubit, chci podotknout, že výsledkové listiny nás zatím vůbec nevzrušují. Cíle máme stanoveny jasně. Musíme dojíždět do cíle a sžívat se s novou technikou a prostředím. To se nám, také díky perfektnímu výkonu Karla Žáčka, podařilo na jedničku, za což jsem rád a doufám, že v dalších závodech to nebude jiné. Závod jsme si prostě moc užili," komentoval krumlovský start Petr Chodura.

Petr Chodura - Karel Žáček  Krumlov 2013

„Egon Smékal potvrdil, že v deštivých podmínkách je vůz Citroën DS3 R3T velmi rychlý. Ale samozřejmě jeho časy vypovídaly i o jeho nasazení a dobré souhře posádky. V závěru pak uhájil stříbrný post ve třídě 5, což mu opět vyneslo zajímavou finanční prémii. Petr Chodura odjel bezproblémový závod, očekávám, že s odjetými kilometry bude postupně zrychlovat," zhodnotil krumlovskou soutěž promotér CRT CZ Tomáš Pletka.

Bodový stav CRT CZ 2013 (po Rallye Český Krumlov): Smékal 36 bodů


Rozkvetlý Krumlov druhým dílem CRT CZ 2013

Seriál Mezinárodního mistrovství České republiky 2013 pokračuje třetím závodem – Rally Český Krumlov. Jihočeská soutěž bude zároveň druhým podnikem CITROËN RACING TROPHY CZ 2013.

Na start krumlovské soutěže se postaví dvojice vozů Citroën DS3 R3T. Zlínská dvojice Egon Smékal – Monika Hýbnerová odstartovala sezonu v Klatovech třetím místem mezi dvoukolkami a boj o podium bude jejich jasnou prioritou i v okolí České Krumlova.
Na jihočeských tratích se navíc objeví se startovním číslem 6, důvodem je jejich přihláška do Evropského poháru, kterého je Rallye Český Krumlov součástí. Až tři minuty za jejich zády odstartuje do rychlostních zkoušek páteční etapy vítěz Šumavy Václav Pech.

Smékal s Hýbnerovou nezůstanou tentokrát ve startovním poli osamoceni. Valašský tandem Petr Chodura – Karel Žáček Šumavu ještě vynechal, ale při Rally Český Krumlov už chybět nebude. Ve startovní listině figuruje se startovním číslem 39. Pro Choduru to bude premiéra za volantem nového vozu Citroën DS3 R3T, doposud si vůz vyzkoušel jen při testování.

„S autem jsem naprosto spokojen a věřím, že také díky němu si z Rallye Český Krumlov odvezu skvělé zážitky a mnoho zkušeností. Mé ambice na českokrumlovské soutěži budou se co nejlépe seznámit s autem a hlavně dojet až na cílovou rampu. Věřím, že se mi to podaří splnit a to nejen díky speciálu DS3 R3T, který předčil všechna má očekávání, ale také díky radám a diktátu zkušeného spolujezdce Karla Žáčka," říká Petr Chodura. „Doufám, že krumlovským závodem nakročím do MMČR tou správnou nohou," doplňuje.

Chodura - Žáček  Rallye Design

„Počet speciálů Citroën DS3 R3T se pro Rallye Český Krumlov rozroste o vůz Petra Chodury, samozřejmě větší šance na finanční prémie bude mít stejně jako na Šumavě Egon Smékal. Navíc na výstavišti v Českých Budějovicích budou moci fanoušci shlédnout závodní vůz Citroën DS3 R1B, se kterým debutovala při Rallysprintu Kopná vítězka projektu Czech Women Talent Lucie Červenková. Fanoušky proto opět co nejsrdečnější zvu k návštěvě našeho zázemí, kde nebude chybět ani prodejní stánek lahodné kávy Dallmayr," uvedl promotér CRT CZ Tomáš Pletka.

Kompletní kalendář CRT CZ 2013:
18. – 20. duben Rally Šumava Klatovy
24. – 25. května Rally Český Krumlov
21. – 22. června Agrotec Petronas Rally Hustopeče
12. – 14. července Bohemia Rally
30. 8. – 1. září Barum Rally
4. – 6. října Rally Příbram

Hodnocení CRT CZ 2013 – DS3 R3T

Účastníci CRT CZ 2013 budou v každém podniku bojovat o finanční prémii v celkové výši téměř 9000 euro a zajímavé věcné ceny. Ty obdrží v případě umístění mezi prvními čtyřmi posádkami třídy 5 (bez vozů specifikace Super 1600).

Konečné umístění ve třídě 5
(kromě S1600 ) Cílová odměna Body
1. místo 4 000,00 € + 1 000,00 € Junior + 50 l ELF Turbo EVO 25
2. místo 2 500,00 € + Sada autokosmetiky Citroën 18
3. místo 1 500,00 € + maziva Total 15
4. místo 850,00€ + upomínkové předměty Citroën Racing 12

Bodový stav CRT CZ 2013 (po Rally Šumava Klatovy): Smékal 18 bodů

Na základě nejvyššího součtu získaných bodů v jednotlivých závodech bude navíc dekorován celkový vítěz CRT CZ 2013, který získá voucher na náhradní díly v hodnotě 10 tisíc euro!

Chodura - Žáček  Rallye Design

Partnery Citroën Racing Trophy CZ 2013 jsou společnosti Total a Pirelli.

Dalšími partnery jsou společnosti PSA Finance Česká republika, OMD, Dallmayr Kaffee
a PAUL.

Mediálními partnery jsou televizní stanice Sport5, www.rallylife.cz a časopis RALLY

Společnost GEKON RACING s.r.o., která zaštituje pohár CRT CZ 2013, je zároveň i výhradním distributorem náhradních dílů a přestavbových kitů pro vozy Citroën DS3 R3T a DS3 R1. V případě potřeby GEKON RACING s.r.o. poskytne všem zájemcům o starty s vozy Citroën detailní informace.

Kontakt GEKON RACING s.r.o.: Tomáš Pletka, tel.: +420 777 853 681, gekonracing@email.cz, www.gekonracing.cz

Sdílet

O autorovi

Komentáře