Modrý Renault Alpine patří bezpochyby k legendám světové rally. Originálních exemplářů existuje v současnosti jako šafránu. Není proto divu, že pokud se takový objeví na prodej, dá se očekávat velký zájem.

 Polečným úsílím značky Renault a skupiny Caterham Group vznikl vůz, který dostal název Alpine. Úchvatné sportovní coupé se stalo časem legendou. Cestu do srdcí motoristických fandů si však modrá Alpinka razila na tratích rally.

Galský vůz britské rallyové legendy Rogera Clarka

Bez ambicí uvést tento exemplář na závodní trať, provedl Roger Clark první registraci kupátka 11. srpna 1972. Vůz nikdy na rally nestartoval. Za svých 40 let najezdil 70 000 mil a ve špičkovém stavu se dochoval až do dnešních dnů. Původní agregát o objemu 1298 ccm podstoupil před nedávnem kompletní repasi motoru. Nyní míří A110 Berlinette jako exkluzivní sběratelský kousek do dražby britské aukční síně Historics at Brooklands.

Zájímá vás cena? Pokud se hodláte zařadit mezi zájemce, pak vězte, že organizátoři odhadují prodejní cenu v rozmezí 35 – 40 000 britských liber…

Sdílet

O autorovi

Komentáře