Zdeněk Hrůza v exkluzivním rozhovoru krátce před startem Estonské rally.

1. Jaké jsou tvé pocity ze země, která dala světovému rallysportu jména jako Märtin, Aava či Tänak?
V Estonsku jsem poprvé. Severské země mě vždy lákaly a to především pro jejich krásnou přírodu a Estonsko není výjimkou. I když se o „seveřenech" říká, že jsou chladní, tak má zkušenost je opačná. Místní lidé jsou velice vstřícní a přátelští.
Nevím, jak ostatní pobaltské republiky, ale Estonsko je země na velice vysoké úrovni. Člověk by ani neřekl, že před několika desítkami let bylo Estonsko členem SSSR.

2. Máte za sebou seznamovací jízdy. Jak probíhaly a jaké jsou tvé dojmy z tratí?
Oproti seznamovacím jízdám v MS je zde mnohem více času. Začali jsme v 9 hodin ráno a o půl 4 odpoledne jsme byli zpět. Dnes jsme měli možnost projet téměř většinu rychlostních zkoušek. Celkově je závod velice podobný Finské rally, i když tratě jsou zde rychlejšího charakteru a jsou méně technické.

3. Troufneš si odhadnout váš výsledek?
Cílem našeho startu je především „rozcvičit se" před nadcházejícím podnikem MS. Z tohoto důvodu pojedeme po celý závod stejné pneumatiky, jako ve Finsku. Jak k volbě pneumatik přistoupí naši přímí soupeři, ukáže až samotný závod. V minulém roce skončil Martin s Michalem Ernstem na bronzové pozici, tak doufám, že ji minimálně potvrdíme 🙂

Rally Estonia 2012 – report

Informace o závodu

Rally Estonia logo

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře