Rally San Marino bylo druhým letošním startem dvojice Tomáš Pletka – Tomáš Plachý v seriálu IRC. Na rozdíl od Korsické rally, cíl šotolinového závodu nespatřila. Na předposledním testu havarovala.

Splnily tratě na kterých se závodilo tvé očekávání?
„Popravdě nikoli. Od zkoušek jsem očekával trochu něco jiného. V porovnání s Italskou rally na Sardinia, kde jsem startoval v sezoně 2009, jsem byl poněkud zklamán. Moc se mi nezamlouvaly zejména zkoušky druhé etapy. Navíc se domnívám, že závodit v IRC na tři průjezdy, na soutěži takového formátu, není vhodné."

V první etapě jste se pořádně nadýchali prachu od jezdců před vámi. Jak moc byla jízda v těch podmínkách náročná?
„Bohužel to bylo velmi nepříjemné. Vůbec jsme nečekali, že můžeme jezdce před námi tak výrazně dojíždět. Na dlouhých pátečních zkouškách jsme za ním dojížděli do cíle s odstupem patnácti sekund. Za této situace mizel prach z tratí velmi pomalu a bylo nesmírně těžké jet rychle. Na řadě míst to bylo jako do zdi. Dokonce jsme ve čtvrté vložce předjížděli pomalu jedoucí mitsubishi. To jsme si rovněž užili své… Nepochopil jsme, proč pořadatel při počtu 39 startujících nemohl udělit dvouminutové rozestupy. Hlavně, že na večerní městskou vložku po asfaltových silnicích San Marina to šlo…"

V předposlední RZ jste havarovali. Co se přesně v předposledním testu stalo?
„Ještě v přeskupení před RZ12 jsme se shodli, že zkusíme citroëna zdárně dotáhnout na cílovou rampu, která byla hodně blízko. Opravdu jsme vše podřizovali dojetí a nijak zbytečně jsem neriskoval. Ale asi dva kilometry po startu nás čekala táhlá levá zatáčka, přecházející v ostrou, na kterou navazovala další levá. Auto jsem si pustil více do smyku, abych měl dobrý nájezd do další levé, ale bohužel cesta se zužovala a předním pravým kolem jsem zavadil o břeh. Ten auto v pomalé rychlosti katapultoval, přetočili jsme se a citroën skončil zpět na kolech.

Pletka - Plachý  Rally San Marino 2012

Okamžitě jsem nastartoval motor s nadějí, že budeme pokračovat, ale po otočení do směru jízdy jsem zjistil, že máme nejspíš prasklé řízení. Nebýt této závady, tak jsme soutěž dokončili. Mrzí mně, že k odstoupení došlo opravdu kousek od cíle."

Sdílet

O autorovi

Komentáře